2017-06-09

Bugün aylar önce yazdığım bir yazıyı buldum. Kime yazdım, niye yazdım çok emin değilim fakat hoşuma gitti. Gerçekten insanların fikirleri ne kadar az değişiyor, aylar geçsede.. (Yazım hatalarını özellikle düzeltmedim. Çok farklı düşüncelerle yazılmış oldukları için böylesi daha samimi geldi.)

Hayalinle ilgili beni çok rahatsız eden şey su oldu:
Hayat bir sınav değil mi? Hani kopya çekmek gerçekten kötü bir davranıştı? Sınav bitip de notlar aciklandiginda hocanin sana hic bir şey yapmamana rağmen sana bonus puan vereceğim yazik demesinden ne farkı var sonda bir hayalin gerçekleştirilmesinin? 
Up da o çift gerçekten ugrassalar giderlerdi. Zamanin büyüsüne ve birbirlerinin sevgisine kapalip hayallerini unuttular, ve hallerinden mutlulardi. Adamin kadin öldukten tutunacak bir şeye ihtiyacı vardi ve bunu buldu. 
İnsanların hayatlari boyunca gerçekten isteyip yapamayacaklari şey çok az, erken ölüp yaşamayanlardan bahsetmiyorum. Yasamamayi seçenlerden bahsediyorum. 
İnsanlarin isteklerinin gerçekten hayattayken peşinden kosulmasi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle up daki gibi olanların. Mesela up da onlar kucukken çocuk düşüp ölse keşke kavussalardi evet. Ama öldükten sonra onlarin istedikleri yere gitmeleri.. Hayir yani hayir. Hem değersiz hem anlamsiz. Bazi şeyler hayattayken cabalayip peşinde kosulmali o sayede kavusulmali. Yoksa abi nede olsa ölünce bi dilek hakkın var orda yaparima döner - gerçekten tam insanların yapacagi bir şey.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder