2016-07-15

Yaz Sıcağında Koşturmacalar!

Amsterdam’dan döndükten sonraki iki hafta oldukça yoğun geçti- bu arada elbette Amsterdam ile ilgili bir yazı yazacağım, aklımda harika bir fikir var fakat onun için okuduğum kitabın bitmesini bekliyorum-. Stajıma başladım, yaz okulunda ‘Sayısal Devreler’ ve ‘Sanat ve Yorum’ olmak üzere iki tane ders almaya başladım. Stajımı okulumda, RF Lab’ da Onur Çakar ve Osman Ceylan liderliğinde yapıyorum; ilk gittiğim gün çok komikti. Kimse daha başlamamıştı ve olanlar da yaz okuluna gidiyordu; bir baktım ilk günümde tek başımayım. Daha önce liderlerimle konuşmuş ve nasıl ilerleyeceğimi bilen bir insan olarak boş oturmadım fakat ilk günüm biraz sıkıcıydı. Mikro denetleyiciler ve Analog Devre Tasarımı üzerine staj yapıyorum ve daha çok video izlemek ve videodakileri uygulamaya geçirmekle geçiyor vaktim fakat oldukça öğrendiğimi söyleyebilirim. Tek endişem bu öğrendiklerimin zaten okulda öğreniliyor olması ve ben şimdi boşu boşuna vakit kaybediyorum gibi geliyor fakat bizim okulda bu kadar uygulama yapılmayacağının da bilincindeyim. 

Neyse bunları geçelim- her zamanki gibi hiç bitmeyen bir koşturmaca içindeyim. Bir sürü belgeler, izinler, kaybolmalar, ayarlamalar.. Arada konserlere, açık hava sinemaları gibi aktiviteleri de unutmamak gerek. Ayrıca İTÜ' de mezuniyet havasını da görmüş oldum, her taraf aileler, birbirinden mutlu mezun öğrenciler ve onlara gıptayla bakan yaz okulu/staj öğrencileri, varsın gerisini siz düşünün! 

Bu ara bir de rektörlük seçimleri var, herkes AKP' li milletvekili kadının kazanacağını düşünüyor... Mezuniyette ona sırtını dönen binlerce öğrenciyi göze alırsak Karaca'nın kalmaması iyi olur sanırım.  

Her şey oldukça hızlı ve zorlu ilerliyor- fakat bir şeyi mutlaka yazmadan geçemeyeceğim postaya pasaport vermek yaptığım en büyük hatalardan biri oldu!  

Neyse her şey hallolmuş gibi ve haftaya biraz rahatlıyorum, harika bir yazı bekleyebilirsiniz benden :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder