2016-02-28

Şubatı da bitirdik!

Genel olarak her tarz müziği dinleyen bir insanım. Zaten yaptığım şeyden, o an hissettiklerime kadar her şey dinlemek istediğim tarzda müziği değiştirdiği için son derece mantıklı da bulurum bu durumu. Fakat son zamanlarda piyano sesine olan özlemimden de olsa gerek enstrümantal melodilerin önde olduğu parçaları daha çok beğenmeye başladım, hele de piyano varsa tadından yenmiyor. Genel olarak ders çalışırken ya jazz ya da klasik müzik dinleyip, yolda giderken daha pop' a kayan bir insan olarak iki tane favori şarkıcım var bu sıralar. Klasik müziği pop ile birleştirip ortaya harika parçalar çıkaran Piano Guys bir köşede dursun, 24 Şubat' da en yakın arkadaşım Dilara ile Caro Emerald' ın konserine gittik. Hiç bu kadar kaliteli bir konsere gitmemiştim! 'Sanırım gerçekten benim tarzım bu' dedirttirdi bana.

Bu hafta Lab' da FM verici projesi yapmaya başladık. Geçen dönem ufak bir uygulama yapmıştık fakat şimdi usta Melih ile tekrar bir başlangıç yaptık ve gerçekten bir şeyler çıkarmayı başaracağız sanırım! Bu hafta ilk ufak tanışma toplantımızı yaptık ve çok keyifliydi. Bu dönem gerçekten bütün dersler hatta projelerim birbirine bağlanıyor gibi. Melih anlatırken sinyalin devreye uygulanmasının gerilim üzerinden yapıldığını ve sinüs veya farklı dalga türlerinin gerilim üzerindeki etkilerinden bahsetti.   Burada voltajın ne olduğu konusunda biraz daha düşünmem gerektiğini fark ettim. Gerilim
Bir elektrik alanı içindeki iki nokta arasındaki potansiyel fark olarak da tarif edilir.(Vikipedi)
 O zaman sinyal dersinde işlediğimiz ayrık veya devamlı sinyaller nasıl bunu etkiliyordu? Potansiyel farkı değiştirerek. Bunun üzerinde daha çok düşünmem gerek sanırım ama neredeyse bütün derslerimizin birbiriyle bağlantılı olması beni çok keyiflendiriyor.. Dönemin sonunda da bu keyfi alacağımı umut ediyorum. Daha 4. hafta başlıyor ve yarın vizem var! Fakat kendimle anlaştım her pazar yazacağım.

Keyifli bir haftaydı fakat şimdiden oldukça yoğunuz. Nerede o 1. sınıfın rahatlığı? Haftaya umarım Ankara' dan, evimden, yazıyor olacağım. Görüşmek üzere!

Not: Bu hafta YeBuNi' nin CEO'su Yekta Nizamoğlu' dan çok değerli bir koleksiyon parçası aldım. Dubai' den gelirken getirmişti. (Bilmeyenlere, dünyanın farklı yerlerinden topladığım en büyük tutkularımdan biri olan iskambil kartı koleksiyonum benim için çok kıymetli ve her gün büyüyor! Dubai parçası çok özel bir parça. Sevgilerimi iletiyorum buradan ona.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder